ואניס הרובוט

JK productions

תקציר החלום

ואניס הוא רובוט שמעוניין להשתתף במידברן. מאחר ואין כרטיסים לרובוטים, הוא נאלץ להירשם כארט-קאר (אם כי הוא מצא את הדבר מעט מעליב)

תיאור מלא של הרעיון

רובוטים יחדרו ככל הנראה יותר ויותר אל מרחב המחיה האנושי בעתיד הנראה לעין. חדירה זו מעלה שאלות רבות על יחסי אדם-מכונה: כיצד יראה מרחב אנושי-מכאני אותו חולקים רובוטים ובני אדם? כיצד תיראה אינטראקציה עם מכונות אלו? כיצד אינטראקציה זו תרגיש ואיזו משמעות תהיה לה?

ואניס הוא ארט-קאר בעל יכולות לאינטראקציה חופשית עם משתתפי המידברן. בעזרת ראש וזרועות רובוטיות שניתנות לשליטה מלאה הוא מסוגל לקיים אינטראקציה עם הסביבה באופן שאינו מוכתב או ידוע מראש. הוא מסוגל להרים חפצים, להצביע, לרקוד, להעביר סדנה ולתקשר. הוא מסוגל להיות מופעל על ידי משתתפי המידברן או להפעיל אותם. הוא על התפר שבין משתתף למיצב, ומטשטש את ההבדלה בין סובייקט לאובייקט. הוא אומנות טכנולוגית וניסוי בשילוב של מכונה כמשתתף במידברן.

ואניס יאפשר לחקור כיצד נראה מרחב שבו בני אדם פועלים לצד רובוטים ומקיימים אינטראקציה הדדית חופשית. מרחב אשר מאפשר לחקור, לתהות ולהבין כיצד יראה המחר.

על הקבוצה/אמן

אנו קבוצה הקיימת כחלק ממחנה קוסומו ומייצרת מייצבים למידברן מאז תחילתו. אנו עושים זאת בהתנדבות ומתוך תשוקה אישית ליצירה! במשך 4 שנים בנינו מספר מיצבים במסגרת המחנה, ובשנה שעברה החלטנו, במקביל לפעילות המחנה, לבנות את הארט-קאר "וואניס הטנק" (הורוד) והבאנו אותו לפלאיה! השנה הרחבנו את הצוות ואנחנו ממשיכים לדחוף את גבולות היצירה שלנו לעבר חוויה מסוג חדש.

כיצד יכולים ברנרים נוספים להצטרף ליצירה שלכם?

אנו מזמינים משתתפים בעלות יכולות טכניות שמעוניינים ליצור איתנו ליצור קשר! נציין כי מרבית העבודה מערבת תכנון הנדסי, אלקטרוניקה, הפעלת מנועים ורתכות. אנו ממוקמים בפרדס חנה ושם הבניה מתבצעת.

מה זה?

מזל טוב! נתקלתם במשהו מיוחד! מידברן זה הדבר הכי מדהים שיש. אתם אפילו לא יכולים לתאר לעצמכם את הרעיונות הייחודיים, והמפורכים שאנשים ממציאים בשביל הדבר הזה! בום!