BrainLaB

Gardeners

תקציר החלום

חממה לגידול וטיפוח רעיונות בשיתוף חברתי. יש לכם רעיון ליצירה? לעשיה? מחפשים חברים עם תחום עניין משותף? אתם לא יודעים איך לפתח ואולי מחפשים שותפים לדרך? תשתלו פתק מפורט אל תוך ערוגת המוחות (כרוביות)! הכל גדל פה!!! (בעזרת אלפי חובבי הגינון שיעברו בחמה).

תיאור מלא של הרעיון

חממת ערוגת המוחות תשמש מקום לגידול ופיתוח של נושאים שאנשים חשבו לפתח אבל לא ידעו איך, ומה שיותר חשוב, לא מצאו עם מי. ומסתבר שהרבה מוחות טובים חושבים דומה, ושם זו תהיה הזדמנות לחיבור. הערוגה בתחילת הפסטיבל תהיה עם כרובים, כלומר מוחות :-), ואנחנו "נשתול" שם כמה רעיונות שזקוקים לפיתוח או לשותפים, כדי לשמש דוגמא. הזריעה היא פיזית. מקל עם פתק כתוב שתוקעים באדמה. מאחורי הפתק אפשר להשאיר פרטים כדי שיתאפשר חיבור בין אנשים. מי שרוצה להציע הצעות לפיתוח הרעיון, או שיש לו פיתרון טכני לבעיה שנשתלה, או שמעוניין לחבור, זורע לייד הפתק המקורי פתק בצבע שני. אנשים יוזמנו לעשות "ייחורים", כלומר לקחת פתק תשובה שמישהו שם, ולשכפל אותו למקום אחר בו תשובה זו הינה רלוונטית גם(להעתיק לעוד פתק, עם אזכור לפתק המקורי (נקודה זו עדיין דורשת עיבוד).

הנושאים יכולים להיות מגוונים, מבניה של משהו יחד, לחיפוש אנשים בעלי מכנה משותף בנושא מסוים. מהקמת עסק משותף ועד למציאת חבר להסתובב איתו במדבר. בסוף הפסטיבל, בשאיפה, הערוגה תהיה פורחת עם המון מקלות שיפוד ופתקים, כלומר החממה אפשרה לנו לתת מקום ותנאים מתאימים לפיתוח רעיונות בשיתוף חברתי, ומאפשרת חיבור בין אנשים ורעיונות שלא יכול היה להתרחש בלי זה. ניתן יהיה לבוא ולקטוף את הצמחים, ולעבד את הרעיונות וליצור קשר עם האנשים הרלוונטיים (אם עדיין לא נוצר הקשר במידברן עצמו ).

מדובר במבנה נמוך יחסית (משיקולים טכניים ובטיחותיים בעיקר), המאפשר למספר אנשים מצומצם (או להרבה אנשים מצומצמים) לשבת זקוף בפנים בו זמנית. המטרה היא לייצר חלל אינטימי שנעים לשהות בו, חלל בו לא מרגישים שממהרים לעזוב, שמוצל ביום וחמים בערב, המשרה רוגע המאפשר קשיבות ועומק. זהו כלי עבודה. אנחנו נעשה הכל כדי שהברנרים ישכילו להשתמש בו.

מבחינת הניראות, בתוך החממה, לאורך כל המשטח, על חצי מהרוחב, יש ערוגה (נוסיף חול רך כדי שניתן יהיה לשתול שם), ובערוגה "שתולים מוחות". המוחות הם כרוביות שיעברו עיבוד (צביעה וציפוי פוליאסטר (בבחינה כרגע) שייאפשר להן לשרוד בתנאי המדבר. זו ההשראה, וידוע שמוחות כאלו מפזרים גלים חיוביים המעודדים חשיבה. בשאר השטח, יהיה כריות ישיבה.
אנחנו נספק: - פתקים בשלושה צבעים : 1- להצגת רעיון \ בעיה \ משאלה 2- הצעת פיתרון \ רעיון שיכול לעזור 3- אני רוצה להצטרף \ לדבר אתך על זה\ אשמח להכיר.
- שיפודים, נייר דבק, כלי כתיבה.

על הקבוצה/אמן

רמי - מעצב ומפתח אפליקציות. חבר בקבוצת האומנים של המידברן, הובלתי את מיצג האברהסקופ ב 2016 שהציג תהליך בריאה אלטרנטיבי. עוסק בציור ומוזיקה ויוצר אומנות גושנית בעיקר מפסולת ים

לימור שאשא - מעצבת תעשייתית בעלת MA בעיצוב אינטגרטיבי. חוקרת חומרים, מעצבת תיקים חכמים. השתתפתי באנסטליישנים אומנותיים אינטראקטיביים שנשקו לעולם החברתי. בעברי - מומחית IT בתחום ההיי טק.

דייב - יוצר, מוזיקאי ואמן רב תחומי בעל עבר עשיר כבמאי ועורך, עם ניסיון רב באנימציה, עיצוב ויזואלי ועיצוב פסקול. מנחה NLP להתפתחות ושינוי אישי

לימור שמש - מפתחת יצירתית בחברת מחשבים. אומנותית בנשמה. אחראית חשל"ש במיצב האברהסקופ ב 2016 ואכן דאגתי שכל מה שהגיע איתנו, חזר איתנו!!!

ענת- מטפלת רגשית באמצעות בעלי חיים בעלת ארגז כלים עשיר. מטפלת בילדים בסיכון גבוה מאוכלוסיה מעורבת בעבודה פרטנית ובקבוצות. לומדת לתואר שני בטיפול בפסיכודרמה ובעלת תואר ראשון בתיאטרון

כיצד יכולים ברנרים נוספים להצטרף ליצירה שלכם?

נשמח שברנרים נוספים יצטרפו ויעזרו בשלב הקמת הדגם וההקמה בפועל. בחשיבה כיצד לשלב את הקהל בפעילות שתתרחש במיצג. בהשגת ציוד וחומרים
ליצירת קשר
ramashsh01@gmail.com
lshahsa@gmail.com

מה זה?

מזל טוב! נתקלתם במשהו מיוחד! מידברן זה הדבר הכי מדהים שיש. אתם אפילו לא יכולים לתאר לעצמכם את הרעיונות הייחודיים, והמפורכים שאנשים ממציאים בשביל הדבר הזה! בום!