הדמיונון - מרחב מוזיקה אינטראקטיבית, משחקי תנועה ויצירה

יוסף לנדסמן

תקציר החלום

הדמיונון הינו מרחב פתוח ובו רחבת מוזיקה אינטראקטיבית הנוצרת על ידי הקהל, תוכנת מוזיקה מתקדמת, מיצג תאורה דינמי,ועשרות חיישני תנועה ומגע.

תיאור מלא של הרעיון

"מעבדת" הדמיונון הינה רחבת-משחק עתידנית, בה מוזמנים המבקרים להנות מחוויה אור-קולית אינטראקטיבית ייחודית. בדימיונון, המבקרים יוצרים ומעצבים ביחד קטעי מוזיקה אלקטרונית מקוריים דרך שעשוע ומשחק בצלילים, תווים, מקצבים וקטעי מלודיה "המיוצרים" על ידי תוכנה מחשב ייחודית ומתקדמת.

דמותם של כל המבקרים ברחבת המשחק המרכזית מוקרנת על מערך הלדים הפנימי, ואפקטי סאונד שונים נשלטים על ידי תנועתם במרחב. כמו כן, על ידי שימוש במשטחי שליטה מצוירים (בצבע מוליך) ביכולתם להחליף את כל הצלילים, ולשלוף מיליארדי קטעי מלודיה ומקצבים שונים מהמערכת הבינה-המלאכותית המוזיקלית שבלב הפרוייקט.

קוטר הרחבה הפנימית\מרכזית בתוך המבנה הינו 4 מטר. אורך מוטות הבמבוק הראשיים הינו 6 מטר.

רחבת הדמיונון הינה חגיגה טכנולוגית, שילוב קיצוני של יותר מ30,000 נורות לד, סאונד סראונד איכותי, מערך מצלמות עומק רגישות ומדויקות, ועשרות חיישני מגע המבוססים על צבע המוליך חשמל, ויותר מ-2600 כבלים וחוטים בעבודת-יד.

התוכנה בליבו של הדמיונון מתבססת על בינה-מלאכותית מוזיקלית אינטראקטיבית וייחודית, המשתמשת במספר סינטיסייזרים מעולים וכותבת את תוויה תוך כדי פעולה, על ידי שימוש במערך נתונים ענק של צלילים, ואלגוריתמים לכתיבת ושילוב קטעי תוים קצרים. הבינה המלאכותית מודעת למבנה ואופי של מגוון רחב של סגנונות מוזיקה מודרנים, ולומדת מדי יום מהעדפות המשתמשים בה.

על הקבוצה/אמן

במהלך העשור האחרון יוסף לנדסמן ייסד וניהל חברה (במלבורן אוסטרליה) לפיתוח משחקי מחשב עם טכנולוגיות מתקדמות, ומיצגים טכנולוגים מוזיקלים לאירועים שונים. לצוות הפיתוח של התוכנה יש עשרות שנות ניסיון מצטבר בתעשיית משחקי המחשב, פיתוח מיצגים טכנולוגיים, מוזיקה ואמנות דיגיטלית.
http://currentcircus.com

מעט לינקים לדוגמאות עבודה רלוונטיות:
אירוע השקת שירותי ענן של מיקרוסופט באוסטרליה:
http://musedev.net/muse-pod-azure-dome-teched/

מבנה קבע בסידני אוסטרליה:
http://musedev.net/a-central-muse

פסטיבל בקרבת מלבורן, אוסטרליה ותערוכת משחקי-מחשב בסאן-פרנסיסקו:
http://musedev.net/muse-pod-wonder-dome-gdc/
http://musedev.net/wonder-dome/

מיצב בתערוכות בצרפת, הונג קונג, קנדה, וסין:
https://vimeo.com/2832243

מה זה?

מזל טוב! נתקלתם במשהו מיוחד! מידברן זה הדבר הכי מדהים שיש. אתם אפילו לא יכולים לתאר לעצמכם את הרעיונות הייחודיים, והמפורכים שאנשים ממציאים בשביל הדבר הזה! בום!