הדמיונון - מרחב מוזיקה אינטראקטיבית ויצירה

יוסף לנדסמן

אל תפספסי! רק חודש ו-2 שבועות נותרו להגשת תיק בטיחות

תקציר החלום

הדמיונון הינו מרחב פתוח ובו רחבת מוזיקה אינטראקטיבית הנוצרת על ידי הקהל, תוכנת מוזיקה מתקדמת, מיצג תאורה דינמי,ועשרות חיישני תנועה ומגע.

תיאור מלא של הרעיון

"מעבדת" הדמיונון הינה רחבת-משחק עתידנית, בה מוזמנים המבקרים להנות מחוויה אור-קולית אינטראקטיבית ייחודית. בדימיונון, המבקרים יוצרים ומעצבים ביחד קטעי מוזיקה אלקטרונית מקוריים דרך שעשוע ומשחק בצלילים, תווים, מקצבים וקטעי מלודיה "המיוצרים" על ידי תוכנה מחשב ייחודית ומתקדמת.

דמותם של כל המבקרים ברחבת המשחק המרכזית מוקרנת על מערך הלדים הפנימי, ואפקטי סאונד שונים נשלטים על ידי תנועתם במרחב. כמו כן, על ידי שימוש במשטחי שליטה מצוירים (בצבע מוליך) ביכולתם להחליף את כל הצלילים, ולשלוף מיליארדי קטעי מלודיה ומקצבים שונים מהמערכת הבינה-המלאכותית המוזיקלית שבלב הפרוייקט.

רחבת המשחק הראשית נמצאת בחלל של 49 מ"ר ובגובה 6.60 מטר. רחבת הדמיונון הינה חגיגה טכנולוגית, שילוב קיצוני של יותר מ48,000 נורות לד, סאונד סראונד איכותי, מערך מצלמות עומק רגישות ומדויקות, ועשרות חיישני מגע המבוססים על צבע המוליך חשמל, ויותר מ-2600 כבלים וחוטים בעבודת-יד.

התוכנה בליבו של הדמיונון מתבססת על בינה-מלאכותית מוזיקלית אינטראקטיבית וייחודית, המשתמשת במספר סינטיסייזרים מעולים וכותבת את תוויה תוך כדי פעולה, על ידי שימוש במערך נתונים ענק של צלילים, ואלגוריתמים לכתיבת ושילוב קטעי תוים קצרים. הבינה המלאכותית מודעת למבנה ואופי של מגוון רחב של סגנונות מוזיקה מודרנים, ולומדת מדי יום מהעדפות המשתמשים בה.

במהלך שעות היום אף יתבצעו בדמיונון מס' סדנאות שונות ליצירת כלי מוזיקה אלקטרונים (חיישני תנועה ומגע, צבע מוליך, חומרים ממוחזרים)

הדמיונון נוצר ע"י יוסף לנדסמן, ובתמיכתם של גלריית בית-הגפן, אינטל ישראל, ואו-אמ-סי מחשבים.

מה זה?

מזל טוב! נתקלתם במשהו מיוחד! מידברן זה הדבר הכי מדהים שיש. אתם אפילו לא יכולים לתאר לעצמכם את הרעיונות הייחודיים, והמפורכים שאנשים ממציאים בשביל הדבר הזה! בום!