וולקן

פוגארה

תקציר החלום

אש ומוזיקה - שני כוחות טבע שפורטים על מיתרי הלב, חזק. כמחווה לוולקן, אל האש הרומי, נציב עשרות רבות של להבות שמחוברות למערכת קול הגורמת להן להגיב, לרטוט, ולרקד מול עיני הצופים – הבמה הכי בוערת בפלאיה, אליה נזמין מוזיקאים קאמפים ויוצרים להופיע עם הלהבות!

תיאור מלא של הרעיון

וולקן הוא אל הנפחות והאש - אמלגמציה של כוחות טבע סוערים שחוברים לרגש ולחמם את דיירי הפלאיה. זהו מייצב אש דינמי המורכב ממספר רב של להבות המגיבות ומרקדות לצלילי מוזיקה אלוהית הבוקעת מהמייצב (או צלילים אלוהיים יותר או פחות הבוקעים ממי שמחזיק את המיקרופון ברגע נתון).
המייצב מבוסס על עקרון פיזיקלי ידוע בשם Rubens Tube. צינור מתכת באורך 2 מטר ממולא בגז בישול. בחלקו העליון מספר רב של קדחים מהם יוצא הגז, מוצת, ובוער בשורה של להבות. לאחד מקצוות הצינור מחובר רמקול שמשמיע צלילים\מוזיקה\תדרים המנוגנים באותו הרגע. צידו הנגדי של הצינור סגור. גלי הקול נעים מהרמקול דרך הגז שבצינור ומוחזרים מהדופן הנגדית הסגורה. או-אז מתרחשת תופעה פיזיקלית של התאבכות הגלים עד כדי יצירת "גל עומד" בצינור. הגלים בתוך הצינור, משנים למעשה את הלחץ המקומי של הגז, ולפיכך, את קצב הזרימה שלו מבעד הנקבים. היכן שהצלילים גורמים ללחץ מקומי גבוה, בתער להבה גדולה יותר וההיפך. כך, נוצרת למעשה תופעה של מספר רב של להבות המגיבות ו"רוקדות" למוזיקה. צינור הרובנז שלנו יכלול גם אפשרות לפעילות אינטראקטיבית - הצלילים והקולות שמושמעים למיקרופון ע"י תושבי הפלאייה במצביהם התודעתיים השונים ישפיעו אף הם על ריקוד הלהבות, והן, יחממו בחזרה את תושבי הפלאייה.

על הקבוצה/אמן

קבוצת פוגארה הוקמה בשנת 2014 על ידי חברים אשר השתתפו והציגו באירועי Burning Man בארה"ב ובישראל. בשנת 2015 , נוסדה האגודה השיתופית פוגארה בע"מ, אשר פועלת עד היום.
פוּגָארה הינה קבוצת אמנות טכנולוגית המורכבת ממעצבים, מתכנתים, מהנדסים ומוזיקאים. הקבוצה יוצרת חוויה אינטראקטיבית בעזרת מיצבים גדולי מימדים. הכלים שלהם הם עץ, מתכת, אלקטרוניקה, אור, סאונד ואש. המיצבים מדריכים מסעות של גילוי, ומחברים את המשתתפים אחד לשני, לקונספטים ולעצמם.
הקבוצה מבוססת על מודל מקצועי וחברתי של עבודה שיתופית. החלטות מתקבלות כקבוצה, בזמן הפגישה השבועית. שיטת הניהול של הקבוצה נקראת דואוקרטיה מהמילה do - עשיה. חברות נקבעת על ידי השתתפות וכישורים, כאשר כל חבר מביא איתו את הרקע וניסיון המיוחדים לו. כיום הקבוצה כוללת כעשרים חברים וחברות.

כיצד יכולים ברנרים נוספים להצטרף ליצירה שלכם?

כן, אנחנו מחפשים מתכנת שמתעניין במוזיקה ואיפנון תדרים

מה זה?

מזל טוב! נתקלתם במשהו מיוחד! מידברן זה הדבר הכי מדהים שיש. אתם אפילו לא יכולים לתאר לעצמכם את הרעיונות הייחודיים, והמפורכים שאנשים ממציאים בשביל הדבר הזה! בום!