טכנודרום

לב קרייטמן

תקציר החלום

לאחר שנה של תרדמה במעמקי האדמה, הטכנודרום חוזר, גדול יותר, מהיר יותר, חזק יותר!

תיאור מלא של הרעיון

פרוייקט ה TechNoDrome (מוכר גם בשמו השני The Delta Expirience)הינו חווית אור וסאונד יחודית , יחידה מסוגה בארץ בגודלה וצורת בנייתה. המיצג הינו כדור (sphere) גאודזי עשוי ברזל, בנוי בתדר מורכבות של V4, לגובה של 11 מטרים וקוטר של 12.8 ויוצר את המבנה הגאודזי הגדול והמורכב שנבנה בארץ אי פעם. המבנה מחופה ב125 משולשים עשויים חומר פלסטי מיוחד, אשר נחתכו בלייזר לאחר חישובים קפדניים ומהווים את גופי התאורה. החומר, תופס באופן ייחודי את תאורת הLED אשר הותאמה לפרוייקט. התאורה נשלטת בבקרה ותוכנה יעודית אשר בנינו, וכל משולש ניתן לשליטה יחידנית וכל המתחם בעל יכולת ליצור תבניות תאורה שונות. הפרוייקט נבנה בעבודת יד בחצר ירושלמית במשך כחצי שנה.
המתקן, יוצר בלילה מרחב מנותק מהמתרחש מחוצה לו על ידי העמדת הצופה במרכז ויצירת תחושה כאילו הוא במרכז של חוויה המקיפה את כל תחום ראייתו ושמיעתו מכל הכיוונים. המתחם אמנם פתוח וחופשי לכניסה מכל הכיוונים, אך יוצר תחושה של ניתוק מהחוץ ומעין "ורטיגו" קליל ונעים. התאורה משתנה בLIVE בהתאם למוסיקה, כמות האנשים במתחם, האווירה והתנועה על ידי אלגוריתם ותבניות ממוחשבות כמו גם הפעלה בלייב של אמני תאורה.
הכדור מהווה מעין מסך אשר אליו משודרות תבניות תאורה שונות אשר תוכנתו אחת אחת במלאכת מחשבת ארוכה או נוצרות בזמן אמת.

השנה, הטכנודרום צף בפעם השניה מעל פני האדמה, וברצוננו לשדרג את החוויה של המשתתפים על ידי שדרוגים שונים - החומר בו נשתמש יזרח גם ביום והמיצב יהיה מוצל וקריר גם במהלך שעות האור! התוכנה והחומרה - כולה חדשה! כל גופי התאורה - חדשניים יותר ובוהקים יותר! טכנולוגיה חדשה עם מצלמה שמזהה את כמות האנשים ותנועתם, עם משולשי פרספקס מחומר יעודי שזוהר גם ביום ולא רק בלילה, עם עין יותר גדולה ומפחידה, עם להביור ועוד שלל הפתעות. אנו מאמינים כי אמנם היצירה שלנו מעוררת השראה לאנשים להאמין שגם לחיות פנטזיה זה אפשרי, אבל אסור לנו לקפוא על השמרים כי הגיפט שאנחנו מתכננים חייב להיות מדוייק ומשתפר משנה לשנה.

כיצד יכולים ברנרים נוספים להצטרף ליצירה שלכם?

זקוקים לבנאים, אנשי מחשוב, אנשי גיוס כספים, מוזיקאים ועוד

מה זה?

מזל טוב! נתקלתם במשהו מיוחד! מידברן זה הדבר הכי מדהים שיש. אתם אפילו לא יכולים לתאר לעצמכם את הרעיונות הייחודיים, והמפורכים שאנשים ממציאים בשביל הדבר הזה! בום!