היכל החלום השמימי - טמפל 2017

בוני היכל החלום השמימי - טמפל 2017

תקציר החלום

היכל החלום השמימי - טמפל מידברן 2017
מנדלה תלת מימדית ענקית המהווה מרכז חווית איחוד רוחני ואמנות קהילתית.
המבנה מחופה באלפי לוחות עץ שהם "פיסות חלום" המצויירים על ידי חברי הקהילה ויוצרים הרמוניה של מבנה צורה וצבע.

תיאור מלא של הרעיון

תאור כללי

מבנה ארכיטקטוני כיפתי ענקי, בהשראת מבנים רוחניים בעולם.
הנולד מרעיון של "מאנדלה" המתקמרת למצב תלת מימדי ומהווה מרכז
הממקד חווית איחוד רוחני ואמנות קהילתית.
הכיפה הענקית, 12 מטר קוטר וגובה, מחופה באלפי לוחות עץ היוצרים הרמוניה של מבנה צורה וצבע.

פילוסופיה, הקשרים חברתיים/ קהילתיים/ סביבתיים/ אמנותיים

הלוחות, כדימוי לפיסת חלום, בהתאם לתמה, בגודל של 50*50 ס"מ, נמסרים למאות חברי הקהילה, כחודשיים וחצי שלפני אירוע המידברן.
צוות ההקמה מקיים מפגשים חברתיים בכמה חללי עבודה בארץ: קיבוץ יגור בצפון , "חוות המייצגים" בשרון , סדנא קהילתית "קיבוץ גלויות 13" במרכז. המשתתפים יוכלו לצבוע אמנותית בצבע צורה וטקסט את הלוחות, ובכך מתאפשר ביטוי עצמי לכל אחד/ת החפץ בכך בתוך כמה דקות.
אחדות ההפכים: כ3000 לוחות מתוכננים שונים זה מזה, נאספים ומורכבים על שלד הכיפה בדומה לרעפים (מצידה הפנימי), ומאפשרים לכל אדם להביט בלוח שצייר/ה ובאלפי הלוחות האחרים שצייריו חבריו/ה לקהילה, ובכך מתאחדים כל השונויות תחת כיפה הרמונית אחת.
האמנות ככלי ליצירת תקשורת: "אריחי החלום" הללו ,יקיימו דיאלוג צבעוני מרהיב המשקף את פעימת ליבה של קהילת ה"מידברן".
הפעילות וחווית השייכות, של כל מי שיצר לוח - המייצג את חלומו, יזמנו את כל חברי הקהילה לחוויה רוחנית וחברתית ובכך יגשימו את ייעודו של הטמפל כיצירה משותפת מאחדת.
מפגשי היצירה הם בעלי ערך חברתי חשוב, גם כמפגש אנושי וגם בגיבוש הפרוייקט כיצירה קהילתית , אנו נראיין לסרטון קצר בן 15 שניות, כל מי שיהיה מעוניין לספר על מקור השראתו/ה וסיבותיו ליצירת האריח שלו/ה כפי שבחר/ה. הדבר יאפשר מפגש מעט יותר אינטימי עם האנשים העומדים מאחורי האריחים, ולמעשה, את אנשי הקהילה. חווית היצירה האישית מסוגלת לאפשר לכל אחד/ת להיות אמן לרגע, לחלום באופן מעשי ולהציג את יצירתו/ה במבנה שישמש כמוזיאון קהילתי הייחודי מסוגו.

על הקבוצה/אמן

לפני כ-4 חודשים, נפגשנו כמה חברים בחצר, ותוך כדי דיבור על הא ודא ומה נעשה במידברן 2017, עלה הרעיון לבנות את הטמפל. לאחר שהרעיון ניטע באדמה התחלנו לקבל השראות שונות מסביבתנו, העלנו רעיונות לגבי עיצוב המבנה תיכנונו ,ייצורו, הלוגיסטיקה וההקמה בשטח. גיששנו, בדקנו, שאלנו, חלמנו... וכך הבשיל רעיון המנדלה כגורם מאחד, בעל ערך רוחני וצורני מעניין. האתגר היה להפוך מנדלה, אשר בדרך כלל מוצגת כציור דו-מימדי, למבנה תלת-מימדי בעל נפח. הכיפה – אשר משתמשים בה רבות כחלל הרמוני ומאחד במקדשים רבים בעולם, נראתה התשובה המתאימה.עם הרבה אמונה וחזון יצאנו לדרך, יצרנו פגישת גישוש אליה הזמנו חברים נוספים. גייסנו חברים, אמנים, חולמים, אשר בחרו להיות שותפים לדרך, למסע של יצירה משותפת הכולל מימדים של בנייה, הפקה, אמנות, גרפיקה, מקצועיות, ואף התפתחות אישית.

כיצד יכולים ברנרים נוספים להצטרף ליצירה שלכם?

וודאי! מוזמנים להצטרף אנשי בניה בעץ, חשמלאים, אדמיניסטרטורים בנשמה, אנשי שיווק פייסבוק ומדיה, אנשי לוגיסטיקה, אנשי תוכן רוחני, פלאפים ונשות עבודה בגובה, אנשי שרפה וחשלש

מה זה?

מזל טוב! נתקלתם במשהו מיוחד! מידברן זה הדבר הכי מדהים שיש. אתם אפילו לא יכולים לתאר לעצמכם את הרעיונות הייחודיים, והמפורכים שאנשים ממציאים בשביל הדבר הזה! בום!