הר פועם

Lost and Found

 • ₪0 ~

  ערך הלבבות ב-₪

  0

  לבבות שהתקבלו

  ₪0

  מלגת קרן האמנות

  ₪0

  מומנו

  ₪0

  עלות מינימלית

  ₪0

  עלות מקסימלית

  טרם נפתח למלגות

 • תקציר החלום

  הר של בגדים ובבטנו חבויה מערכת בס סימפטתי.(גיטרה בס שמיתריה משוחררים מחוברת למגבר ומגבר נוסף עם מיקרופון)המיתרים מנגנים מעצמם בסימפתיה לעצמם בצורה כאוטית מפיקים רטט בס עצמתי,ג'אקוזי יבש לגוף ולנשמה. כל יום יערך למרגלות ההר ריטואל פרפורמטיבי-שאמני.

  תיאור מלא של הרעיון

  הר פועם
  כלפי חוץ ההר פועם ניראה הר של בד בשלל צבעים, של בגדים, תחפושות,חולצות,מסכות,כובעים, מעילים, תחתונים,חזיות, בגדי ים, צעיפים, מפות...מבפנים הוא עשוי שלד מרשת מתכת ובתוכה לב פועם.
  הלב הוא גיטרה בס שמיתריה משוחררים מאד, הגיטרה מחוברת לשני מגברים ומיקרופון. המערכת הזו מנגנת מעצמה, חייה בכוחות עצמה בתופעה שנקראת רטט סימפטתי (כמו חלק מהמיתרים של הסיטר שרוטטים בלי שפורטים עליהם). הסאונד שנוצר הוא פעימת בס כאוטית חיה ומשתנה מרגע לרגע.
  ההר הפועם הוא בנק של בגדים של דמויות של זיכרונות של חלומות ממינים שונים. הוא פועם מטעם עצמו ברטט שנוצר כל רגע. כמונו. שהרי אנחנו צירוף של זיכרונות ודמויות וחלומות שונים ומשונים שפועמים בקצב הנשימה של הלב.
  אפשר לבוא אל ההר להחליף צורה או למצוא משהו מחמם כמו מעיל.

  הריטואל : "Lost and Found"
  כבר שהינו בבטן אימנו, עוד בהיותינו עובר פעמה בנו תנועה. התנועה הפועמת החלה לקבל צורה לנגד עיניהם הפקוחה של הורינו והסביבה בעודנו מעלים עולה רגשית או שילומים לעין הפקוחה האישית שמביטה בנו. כך אט אט אנו התעצבנו לאישיות הספציפית הפרטית שלנו, עם סט התנועות, רגשות, מניירות, מחשבות, מגבלות, דעות, וכו..
  בכל תרבויות העולם אפשר למצוא מסכות וטקסים שקשורים בלבישת המסכות.
  לעטות מסכה מאפשר לנו לתעל פעימה שהיא אינה הפעימה היום יומית, המסיכה החברתית,האישית המוכרת שלנו ולהיות לרגע משהוא נוסף, שונה זר, אחר,חדש.
  בכל יום נערוך למרגלות ההר הפועם ובנדיבותו ריטואל, פולחן שאמני-פרפורמטיבי. טקס טראנס וודו מודרני שמטרתו פשיטת המסכה החברתית ואפשור לתנועה פועמת טרייה לזרום דרכינו.
  בתהליך פוגשים את עצמינו, את הביקורת של העין הגדולה האישית וכו..אבל ככה זה להיות אנוש צריך לעבור דרך זה אין מה לעשות.
  אז ככה: א. מתעגלים בחצי מעגל מול ההר.
  ב. שלושה אנשים מן המעגל נכנסים למרכזו ועוצמים עיניים.
  ג. לכל אדם מן השלושה נגשים שני אנשים. השניים מתחילים להפשיט את העומד לאט ובקשב ומניחים את בגדיו מקופלים בצד (כמובן שהאדם המופשט יכול לומר מה הוא לא רוצה שיפשיטו או עד כמה הוא בוחר להתפשט), מוליכים אותו בעיניים עצומות מעט במרחב ומניחים לו לעמוד עירום מול עיני הקבוצה והעין הפנימית.
  ד. נקישה בקצב מהיר על פעמון מתכת גדול. בבהילות קופצים מן המעגל אנשים להלביש, לערום, לקשור על השלושה כמה שיותר בגדים ושכבות באווירה של מצב חירום זו לא תצוגת אופנה. מקפידים לכסות להם גם את הפנים (תוך כדי תשומת לב כן לאפשר להם לנשום)ונסוגים חזרה למעגל. כל זה במהירות תוך דקה וחצי-שתיים.
  ה. מתבוננים,נותנים מרחב לשלושת בובות הסחבות, יצורי שכבות בד שהיו רק לפני רגע גופות עירומים. נותנים להם לנוע ולפעום יקרה מה שיקרה..
  ישנו כל הזמן פוטנציאל להרבה אינטנסיביות ומתח סביב הרגע שבו הפנים נחשפות שוב. בכל מיקרה ההוראה היא להיפתר מהסחבות בלי להשתמש בידיים, למרות שתמיד יש את היוצאים מן הכלל.
  כשהם עירומים שוב נגשים עליהם נוגעים בהם מוחאים סביב ראשם וגופם כפיים כסימון לנשמה לשוב מהמסע ומביאים להם את הבגדים שלהם.

  ההר הפועם יוצר מרחב חלום, אני מאמין שהרבה חלומות ייוולדו למרגלות ההר.

  כיצד יכולים ברנרים נוספים להצטרף ליצירה שלכם?

  מחפשים אנשים לקחת חלק בהגשמת החלום ולהצטרף לצוות ההר הפועם.
  כל תרומה ועזרה באיסוף של בגדים ובדים להר יתקבלו בברכה.
  מי שמעוניין להכיר את ריטואל LOST AND FOUND למרגלות ההר ולהיות חלק מהקבוצה שתחזיק את המרחב ההשאמני-פרפורמטיבי מוזמן ליצור קשר.

  מה זה?

  מזל טוב! נתקלתם במשהו מיוחד! מידברן זה הדבר הכי מדהים שיש. אתם אפילו לא יכולים לתאר לעצמכם את הרעיונות הייחודיים, והמפורכים שאנשים ממציאים בשביל הדבר הזה! בום!