Tech(no)Drome

קוואבנגה

תקציר החלום

חייתם פעם בסרט פנטזיה?
הייתם שרופים על צבי הנינג'ה בילדות?
רוצים להקים לתחיה את הדימיון?
מבית היוצר של הדארת ויידר - הטכנודרום - מרחב החושים של שרדר! סאונד, טעמים, ויזואל'ז, מישוש, ריח וכמובן החוש השישי...מה שבטוח - טכנו לא יהיה פה!

תיאור מלא של הרעיון

אנו בונים את הטכנודרום של מסדרת הטלוויזיה צבי הנינג'ה.
מדוע?
בהמשך לקו של שנה שעברה, אני רוצה לקחת סרטי פנטזיה, מזווית הראיה של הרעים, ולעורר אותם לתחיה על ידי חלל ונראות חיצונית ופנימית של האינסטליישן ועל ידי כך לגרום לקהל המבקרים להיכנס עמוק יותר לתוך הדימיון שלהם.
אני חולם ומתכנן דום (כיפה גאודזית) ענק, 14 מטר קוטרו, בנוי בתדר מורכבות של 5V אשר כמותו עוד לא הוקם בארץ, בנוי שלושת רבעי מכדור מלא, ובתוך משולשי המתכת מוצבים פאנלים משולשים של חומר פלסטיגלס מיוחד, אשר לי מיומנות עבודה עימו, חומר יחודי אשר טרם נצפה בארץ במיצגי אמנות (חומר מוליך אור יחודי מסוג
)Iridescent Acrylic - Fluorescent dichroic acrylic
אשר יוצר ביום צבע שאין פיגמנט שלו בטבע, ונוצר רק בשבירה של גלי אור ויוצר תופעת אשליה חזותית של ניצנוץ זוהר.
בלילה, החומר מתנהג כך שאור שמוקרן דרכו באמצעות לד יצור חוויה יחודית של תאורה בלילה ובעצם הכיפה מבפנים ומבחוץ הינה מסך ענק לוידאו ארט ובמהלך היום מראה מראתי בשלל גוונים , כך שישנו אפקט ויזואולי חריף גם ביום וגם בלילה. התכנות של רצועות הלד באמצעות הטכנולוגיה החדישה ביותר תייצר הקרנה של מיצג אורות מרהיב על גבי החומר הפלסטי אשר נצפה למרחקים.
על הגג, יעמוד כדור אשר יהיה ה"עין הצופה", מוארת גם היא, העין מסתובבת על ציר באופן ידני על ידי מבקרי הקומה העליונה, ויש לייזר שמסתובב עימה – העין היא בעצם מרפסת תצפית להנאת המבקרים בגובה 14 מטרים אשר אפשר לטפס אליה מכיון שבתוך המרחב, אשר המבקר מרגיש בו מנותק מהתרחשות החוץ על ידי האור שמקיף אותו מכל הכיוונים, יעמוד מגדל שיגיע עד התקרה ויגע בעין (יתמוך בה) , בבסיס המגדל תעמוד הפיצריה של אפריל אוניל, בקומה השניה ישב אומן הסאונד והוידאו ארט שיוקרן מסביב, ומערכת תאורות הלד, ובקומה העליונה מרפסת תצפית על כל הפלאייה מנקודת מבטה של העין המרושעת של קרנג.
המרחב יפעיל סדנאות ותוכן שיגע בכל החושים - מוזיקה, אור, טעמים ,ריח, ומישוש.
המיצג משלב יצירה מכלל הדיסציפלינות - שילוב של תאורה מוזיקה ותנועה, ארט ותפאורה, תכנות, מייקרים, אש, וידאו, סאונד ויצור חוויה יחודית מבחינה לקהל אשר חווה את הניתוק בתוך חלל האינסטליישן.

על הקבוצה/אמן

הקבוצה מורכבת מצוות מיוחד שנאסף מגרעין מיצב שהובלתי (לב) שנה שעברה - השנה אנחנו באים בכוחות גדולים יותר לבנות משהו הרבה יותר מעורר השראה.
לב קרייטמן -רעיון ועיצוב הטכנודרום. הובלתי ובניתי יחד עם צוות חברים את הIntergalactic samurai - המיצג הענק בדמות דארת ויידר שנה שעברה.
קישור לתמונה משנה שעברה:
https://drive.google.com/file/d/0B1_ddur0GchEVXN1cVZYeVB2VVE/view?usp=sharing
יהב ארז - מנהלת כוח אדם . מנהלת כוח האדם של פוגרה לשעבר
אלון שריר - מנהל אמנותי (תוכן מוסיקלי ווידאו ארט). מצוות "ענן שלום" וראש ה"אנטנה" במידברנרות
אלי רבזין - מעצב תעשייתי בעל שם. בעל חברת מיתוג.
איציק פלטיאל - נגר אומן ורתך
ועוד

כיצד יכולים ברנרים נוספים להצטרף ליצירה שלכם?

-אנחנו רוצים להביא את היצירה למרחב הציבורי בבאר שבע וירושלים ולכן הצוות שאנו אוספים בעיקר משם. חסרים תפקידים אחרונים: אנשי תפאורה וחשמל - בואו לחלום עימנו!
סרטון הגיוס הגאוני שלנו שזכה לאלפי צפיות ועשרות שיתופים:
https://www.facebook.com/alon.sharir/videos/10154110147071345/
או בקישור הבא:

מה זה?

מזל טוב! נתקלתם במשהו מיוחד! מידברן זה הדבר הכי מדהים שיש. אתם אפילו לא יכולים לתאר לעצמכם את הרעיונות הייחודיים, והמפורכים שאנשים ממציאים בשביל הדבר הזה! בום!